RB168MM150TFTR Discrete Semiconductor Devices Electronic Components
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
    Buy cheap RB168MM150TFTR Discrete Semiconductor Devices Electronic Components from wholesalers
    Ask Lasest Price
    Model Number : RB168MM150TFTR
    Certification : CE
    Price : Negotiated
    Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
    Supply Ability : 600,000 cores
    Delivery Time : 5-8weeks
    • Product Details
    • Company Profile
    Electronic Components RB168MM150TFTR In Stock
    Find information here in stock.xlsx
    Product Attributes
    TYPEDESCRIPTION
    CategoryDiscrete Semiconductor Products
    Diodes
    Rectifiers
    Single Diodes
    MfrRohm Semiconductor
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    PackageTape & Reel (TR)
    Cut Tape (CT)
    Digi-Reel®
    Product StatusActive
    TechnologySchottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150 V
    Current - Average Rectified (Io)1A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If840 mV @ 1 A
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Current - Reverse Leakage @ Vr4 µA @ 150 V
    Capacitance @ Vr, F-
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Supplier Device PackagePMDU
    Operating Temperature - Junction150°C (Max)
    Base Product NumberRB168
    Documents & Media
    RESOURCE TYPELINK
    DatasheetsRB168MM150TF
    Featured ProductAutomotive Schottky Diodes
    Automotive Fast Recovery Diodes
    EDA ModelsRB168MM150TFTR - Models
    Environmental & Export Classifications
    ATTRIBUTEDESCRIPTION
    RoHS StatusROHS3 Compliant
    Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
    REACH StatusREACH Unaffected
    ECCNEAR99
    HTSUS8541.10.0080
    FAQ
    Q: What's your MOQ?
    A: We provide you small MOQ for each item, some items will be one for sale.
    Q: How about your delivery time?
    Q: What's your warranty?
    A: All our products will be 100% test before shipment, all have 360 days warranty.